Srbija pokazuje izuzetno nesnalaženje kako u interpretaciji najvažnijih trenutnih globalnih događanja, tako i u interpretaciji istorijskih događaja 20. veka.
Hrvatsko Ministarstvo spoljnih poslova saopštilo je sinoć, povodom reagovanja srpskog ministra unutrašnjih poslova Aleksandra Vulina na izjavu hrvatskog premijera Andreja Plenkovića, da izjave iz Srbije još jednom pokazuju, kako su naveli, ”izuzetno nesnalaženje kako u interpretaciji najvažnijih trenutnih globalnih događanja, tako i u interpretaciji istorijskih događaja 20. veka”.
”Gledajući trideset godina unazad i sadašnje političko vođstvo, jasna je pozicija Srbije vezana uz agresiju Rusije na Ukrajinu te zašto je to za Srbiju ”prava strana istorije”, naveli su iz hrvatskog ministarstva, preneo je Večernji list.
Izvor: Tanjug, Foto: pixabay