Nakon nekoliko meseci iščekivanja i odlaganja, The Wild ažuriranje za Minecraft će uskoro postati dostupno korisnicima i stiže sa brojnim nadogradnjama.
Mojang i Microsoft će The Wild nadogradnju objaviti za sve platforme od The Wild 7. juna. Ažuriranje dodaje dva nova bioma, zajedno sa novim stvorenjima, kao i specijalme resurse.
Takođe, igrači će moći da plove brodom koji sadrži kovčeg, pa neće morati da ostavljaju vredne resurse ukoliko žele da preplove jezero.
Ažuriranje donosi i blokove od blata (koji se, naravno, kreiraju od zemlje i vode), moba-saradnika koji skakuplja stvari, kao i žabu koja ae razvija iz punoglavca. ZtadpoleŽaba može i da proizvodi svetlo ukoliko napada lavu.
Ne predstavlja iznenađenje to što Minecraft tim želi da svoju igru održi svežom i relevantnom i više od decenije nakon njene objave, s obzirom na njenu popularnost i desetine miliona prodatih kopija.
Izvor: B92, ENGADGET, Foto: pixabay